Forum stolarske radionice / EINHELL SERVIS
Duborez Dragoljub Žarković-STUDIO 3D ART

Forum stolarske radionice

Mesto okupljanja pravih stolara i onih koji će to postati :)

Niste prijavljeni.

#1 14.11.2008. 07:34:21

GORAN
Precizni šegrt
Iz: BEOGRAD
Registrovan: 26.09.2008.

EINHELL SERVIS

Pozdrav svima
Vidim da mnogo vas koristi einhell mašine i da se redovno spominje problem servisa
Juče je kolega prodao neke baterije pa sam otišao u jednu firmu da preuzmem
Kad tamo kompletan servis za einhell
Sve lepo opremljeno,sređeno,vidim i mogu se u dvorištu probati stolarske mašine!
Odmah sam se vas setio i tražio podatke! smile
Mogu popraviti sve mašine kupljene u poslednje dve godine! A za starije kažu da nije moguće nabaviti sve delove ali je dobar deo dobavljiv!
Firma je EINHELL
Ulica Vojvođanska 386 (surčin)  par km od poslednjih NBG blokova sa leve strane
Servis info:011/22 69 162

Nadam se da će nekom koristiti smile

Bez alata nema zanata

#2 21.11.2008. 16:41:35

BODARA98
Majstor početnik
Iz: doboj
Registrovan: 17.11.2008.

Re: EINHELL SERVIS

ko se jednom reši einhela,dali da crkne ili da ga baci,taj više to ne uzima još da ga popravljam,pa kako tek rade popravljeni einheli,mogu da zamislim,

ko radi taj se i umori

#3 22.11.2008. 09:50:07

ado
Samostalni majstor
Iz: BiH
Registrovan: 15.01.2008.

Koliko ima razlike u alatu koji je kupljen recimo u Njemackoj i ovdje na nasim prostorima?

sa zenom i cikularom nije se saliti!

#4 22.11.2008. 11:41:22

BODARA98
Majstor početnik

pa čisto sumnjam da su istog kvaliteta,jer kako sam naveo meni jedan lik donosi ,ma ne meni donosi on kome kod šta treba od el alata bez obzira na marku,tj proizvođača,iz njemačke alate,po dosta nižim cjenama i ti alati nemaju veze sa kinom ,,prc,samo festool nema,a ostalo sve što je napravljeno u njemačkoj ili se prodaje u njemačkoj može da donese,sad u decembru kad bude dolazio donijeće mi dve bušilice fein,pošto znam da su odlične i da im smrti nema,a sad i u njemačkoj imaš dosta smeća od alata.isto kopija raznih proizvođača,takođe i svaku stolarsku mašinu koja se može naći na njemačkom tržištu dali polovna dali nova može da se uveze,ustvari taj lik može i avion da uveze ako treba,šalim se oko aviona,

ko radi taj se i umori

#5 22.11.2008. 11:41:38

Marko Enter
Majstor majstora
Iz: Smederevo,Nemacka-Hagen
Registrovan: 26.12.2007.

Pa zasvisi sta kupis , ako je made in Germany onda je sigurno dobro, a imas i alate koje su u kini radjeni

pozdrav Marko

Bez znanja nema zanata  smile

#6 22.11.2008. 12:02:54

metabo
Gost
Iz: Zemun
Registrovan: 05.02.2008.

Nije PRC alat po svaku cenu loš smile

Na primer, na ovom forumu čuvena smile , BOSCH glodalica od 40.000 (500 EUR) se, za američko tržište, a verujem i za ostala, pravi delom u Meksiku (motor), a delom u Kini (kućište i ostali pribor). Ova glodalica se uvek uzima kao merna jedinica za kvalitet izrade, preciznost i pouzdanost.

Sve to Ameri ne kriju (a valjda i moraju da prikažu) na BOSCH američkom sajtu. Konkretno za BOSCH, tamo tačno može da se vidi odakle sve dolaze pojedini modeli alata (Kina, Švajcarska, Malazija, Meksiko...). Ili recimo rende: skuplji i jači model se pravi u Švajcarskoj, a jeftiniji u Malaziji. (na modelu koji sam nedavno kupio kod DABS-a piše da je iz Malazije; znači ista fabrika pravi model i za ovo tržište i za američko tržište)

#7 25.11.2008. 08:31:25

GORAN
Precizni šegrt
Iz: BEOGRAD
Registrovan: 26.09.2008.

Marko Enter je napisao:

Pa zasvisi sta kupis , ako je made in Germany onda je sigurno dobro, a imas i alate koje su u kini radjeni

pozdrav Marko

Znate svi cime se bavim i mogu vam reci da iz Nemačke nikad nije stiglo nesto nekvalitetno!!!
Možda imaju Švajcarci neke stvari kvalitetnije ali i Nemac ih pravi samo po drugoj ceni!
To sto je mozda nesto napravljeno u Kine ne znaci de nije dobro (pobogu i na mesec su kinezi otisli)
Sigurno da taj Bosch kontroliše proizvodnju!!!

Bez alata nema zanata

#8 25.11.2008. 08:56:37

Strkic
Moderator
Iz: Ogulin Gorski Kotar -Rijeka
Registrovan: 16.09.2008.

Ma sigurno ga oni kontroliraju ali ipak bih ja rađe onaj koji je proizveden u švabiji nego u Kini pa nek priča šta hoće,po mom izboru BOSCH pa Makita a bogami ni FESTOOL  nije loš ustvari najbolji je ali i cepa i to nije za nas obične smrtnike

Čovijek sniva a Bog realizira!

#9 25.11.2008. 15:21:43

Kumanovac
Zarezivač olovaka
Iz: Kumanovo
Registrovan: 23.07.2008.

Samo za info:

Na istoj liniji u Kini se pravi Bosch i Einhell. Od toga nema mrdanja. U Nemackoj se skoro nista ne proizvodi. Cak je i Metabo poceo da radi baterijske odvrtace u Kini. Tamo postoje tri tipa proizvodnje kao sto su, Tip A, B i C. Za uporedjenje tip C je fabrika gde radnici takoreci sede na tronoscima i proizvode delove. U tome se vidi koji je kvalitet proizvoda. Samo da vidite kako rade kontrolu kvaliteta i izdrzljivost. Zaboravite da zapad jos nesto proizvodi. Tako, zna se sta ide za Americko trziste a sto za ostatak sveta. Nije sve tako lose ali samo kontrola je u pitanju.

Pozdrav svima!

#10 25.11.2008. 18:12:48

Strkic
Moderator

Kumanovac šta ti onda preporučaš s obzirom da hoću nabaviti neki profi alat ali ne opet da platim jedan frezer a mogu kupiti dva (hoću reći FESTOOL)jer sam gledao njegove cijene i j***no je skup a meni to ipak nije potrebno(hoću reći volio bih imati ali nemam para za to).

#11 25.11.2008. 19:07:54

BODARA98
Majstor početnik

ŠTRKIĆ je napisao:

Kumanovac šta ti onda preporučaš s obzirom da hoću nabaviti neki profi alat ali ne opet da platim jedan frezer a mogu kupiti dva (hoću reći FESTOOL)jer sam gledao njegove cijene i j***no je skup a meni to ipak nije potrebno(hoću reći volio bih imati ali nemam para za to).

hitači ,a niko nije rekao sad da su prc nizašto,,mislim posebno na bosc-plavi,jesi gledo link sa tritonima,

ko radi taj se i umori

#12 25.11.2008. 19:32:54

Strkic
Moderator

Nisam,daj adresu ili postavi link.

#13 25.11.2008. 21:36:53

BODARA98
Majstor početnik

evo strašnih mašina  triton.com.au/

ko radi taj se i umori

#14 25.11.2008. 21:40:28

Kumanovac
Zarezivač olovaka
Iz: Kumanovo
Registrovan: 23.07.2008.

De Walt je postao Tajvanac ali je poluprofi alat,  Makita se jos donekle drzi sto se Kine tice, ali dobar deo je jos u Japanu, Hitachi je isto kao i Makita. Dakle, ako izuzmemo Festool jer je preskup za nas , ja bih isao ovako - mislim na rucni elektricni alat: Makita, Metabo pa Hitachi. Pazite na tri godisnju garanciju koju daje Metabo - to je mali trik jer ne daju na sve delove nego samo na pojedine (rotor i nista drugo). Kad cujemo da je tri godine garancija zaboravimo da pitamo na koje delove se to podrazumeva. Pitajte jos nesto jer mogu pomoci jer sam radio za Einhell pune dve godine a i poznajem ljude koji rade Einhell u Beogradu.

Pozdrav.

#15 25.11.2008. 22:17:47

Marko Enter
Majstor majstora
Iz: Smederevo,Nemacka-Hagen
Registrovan: 26.12.2007.

Kumanovac je napisao:

Samo za info:

Metabo poceo da radi baterijske odvrtace u Kini. !

Da to je tacno , radio sam sa tim odvrtacima, jedan prijatelj ima takav metabo od 18 v i radio je dosad puno cak je i meso lepak za plocice:rolleyes: i jos radi smile
bio je 200 eura
makita je bila pre jedno 2-3 god u nemackoj iz kine i slabo se pokazalo, to je kratko trajalo, verovatno nemci vise nisu hteli da uvoze, bile su jeftinije isto
sada ima mahom made in japan i vidjam poneke made in Canada

pozdrav Marko

Poslednje editovanje od Marko Enter (25.11.2008. 22:18:29)

Bez znanja nema zanata  smile

Podnozje foruma