izrada susare

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
blazevski
Precizni šegrt
Posts: 68
Joined: 30 Sep 2008 22:55
Location: Skoplje

izrada susare

Post by blazevski »

Pozdrav do svih na forumu.
Zamoliobih gde mogu naci nacrte o izrade susare drveta .Hteo bih izraditi za svojih potrebe kapaciteta od 1m3 do 2m3,
radi se o licnoj potrebi.Koji nacin je najprhvatjliv i najjednostavan , da bi ista bila ekonomicna .Jos jednom kazem radi se o licnim potrebama,ne radise o profesionalnim susarama kao sto imaju vecih pilanama i radionice .Hteobih izraditi nesto jednostavnije ali bar da je funkcionalno,ali sam proces da ne traje mesecima kao sta sada radim leti stavim daske u senci na propuhu i to traje i traje.!!!!!!!Isto zanima me kako i na koij nacin susiti piljevinu jer istu koristim za toplotu u radionici gde imam neko bure metalno koje radi na piljevini koje i nije izradeno kao sto je i potrebno jer nisam nasao neke detalje oko same izrade nego jedan kaze ovako drugi onako i to je to.Jos jednom molim oko ovih informacije i konsultacije ako je neko voljan mi objasniti i dobiti neki pravac od gde poceti , sta nabaviti .Pitanje sam postavio na nekoliko forumima ali nista.Znam za firmu iz Nisa koja izraduje te susare. Puno pozdrava iz Skoplja.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Koliko imas piljevine na mesecnom nivou,otpadnog drveta?To su neke polazne tacke ,ako ces da je radis na otpad iz radionice.Koje ces drvo da susis?Koja debljina daske daj jos podataka pa popodne da ti to donekle pokusam da pojasnim.
User avatar
blazevski
Precizni šegrt
Posts: 68
Joined: 30 Sep 2008 22:55
Location: Skoplje

Post by blazevski »

Puno pozdrava do gos.Radeta.Prije nekoliko mjseca pricali smo u vezi izrade frez nozeva gde ste meuputili n apravoj adesi u cacku.I ovog puta sam se potajno nadao da ce se bas vi javiti jer u predhodnim postovima bilo je reci oko susene pilevine.Kod mene uopste nije problem oko kolicine pilevine jer moj prijatelj ima vecu pilanu i to je najmanji problem.Zato sam pitao i oko izrade bureta za grijanje izrade same susare za
pilevine na koj nacin.Ali oko izrade susare za stolarskok drveta radi se o bukvi i camovine sa tim drvetom nesto radim.Zato sam bio skroman kad sam pitao da me zanima susara za 1 do 2 m2 jer suva bukva se i nekako nalazi po visokoj ceni ali camovina jako jako tesko a da ne pricam
o samim kvaliteta camovine.Moj prijatelj dovozi balvane ali to su neki borovi koi se koriste kao gradezni materijal..Sada na kraju pitvas dali ste dosli na sajemu TEHNOMA ponuda ostaje i dale .Puno pozdrava do gos.RadMit
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Blazevski ako radis susaru radi sto vecu to od kubik dva za kratko vreme postane malo susenje je vrlo profitabilan posao videces to.Neznam dali imas neki zidani objekat gde bi to smestio ili bi radio od panela ?Za to sto tebi treba najbolje je da nadjes staru kamionsku hladnjacu i ona da ti bude polazna tacka.Neznam sta sve radis kakav kvalitet susenja ti treba?Susare kao sto znas imaju klasicne to su ove sto koriste kotlove,kondezacione mogu biti cisto na struju ili kombinovane i vakumske koje su najskuplje i najbolje.Tebe verovatno interesuje klasicna koja je i kod mene.Kod nas su dimenzije unutrasnje 4000x3800x3000mm i u taj prostor jedva stane 15 kubika 5cm daske dok colare nemoze ni deset iako je zapremi 45 kubika.Prostor oduzimaju spanovi ili letvice izmedju redova daske.Prvo nadji prostor pa idemo dalje sto veci to bolji neces pogresiti.Neplaniram vise nista sto se tice putovanja sad sam zbog nekih obaveza propustio u Istambulusajam masina i opreme za drvo a kod vas cu dole uskoro kod kolege u Srmu na pregovore pa cu se javim i tebi .Ako imas prostor govori koliki je pa krecemo dalje sa susarom.
User avatar
blazevski
Precizni šegrt
Posts: 68
Joined: 30 Sep 2008 22:55
Location: Skoplje

Post by blazevski »

Pozdrav Rade.
Prostor ako se misli na dvoriste to imama .Problem je oko finansije jer ujedno i radim kucu ispod koje mi je radiona .Jer i sama kuca mi je jos nesredena kad bi isao jos i utom neznam gde bi stigao. Z ato sam hteo nesto malo za licnu potrebu ali ideja o kamionsku hladnjacu ali one velike ne bih mogao smestiti ali one manje
mozda bih mogao( radi se prolazu) inace dvoriste je 500m2.Dali odgovara onih sta su raznosili hleb ili treba da
bude bas hladnjaca.Drugo kad bih je sazidao od betonskih blokova dali je propisno.Ovo sa blokom ili sa kamionskih hladnjace ne zamaraju me puno nego ostali uredi koji su glavni.Samo jos ovo da vas pitam ima jedna polovna susara koja se prodaje oko 2000eura ali po slobodnoj proceni nije duza od 3metara sira od 2metara i visoka oko 2.5metara.Unutra ima jedan veliki propeler sa bocne leve strana a sa desne strane ima vajlda su cilindricni grejaci 5-6 mislim .Napolje ima gorionik na loz ulje i plus napolje se nalazi komandna tabla.Mislim da unutra ima mozda 2metara ili malo vise slobodnog prostora.Na tablici sam zapamtio da pise 6,4m3 i tempertura 130 C .Ako dozvolite sutra cu otici popisati sve sto pise na vanjskoj tabi i poslati vama da vi ako hocete dati komentar osvemu tome.Mozda je trebalo sve ovo napisati na vasem emajlu.Isam znam da sam dosadan ali me muka tera da pitam.Puno pozdrav od Skopjle.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Posalji podatke na email pa cemo da vidimo da nesmaramo ostale.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

radmit wrote:Posalji podatke na email pa cemo da vidimo da nesmaramo ostale.
Zašto smarate? Samo napred JAVNO, ovo je interesantna tema i sigurno ima još interesenata.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Posalji podatke na email pa cemo da vidimo da nesmaramo ostale.
Samo probajte :mad:
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Sta se Dule sikira za susaru dok je egera i kronospana uvek ces da imas suve daske za tebe.He,he!A znas i gde ima ako zafali.
User avatar
slaven.sa
Precizni šegrt
Posts: 83
Joined: 26 Aug 2007 00:59

Post by slaven.sa »

ali domace je domace
User avatar
blazevski
Precizni šegrt
Posts: 68
Joined: 30 Sep 2008 22:55
Location: Skoplje

Post by blazevski »

Pozdrav
Rade poslati su juce specifikacije o susari na email,neznam dali su stigli.
Blazevski
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Stiglo !Nego ima posla u radionici a i par kafica opremamo pa neznam gde udaram sinoc do kasno na montazi i nisam bio nizasta.Sad cu malo da prostudiram pa kacim na forum.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Ovaj tvoja komora je naj verovatnije bila susara za plastiku za granulat.Te isparivace sto imas mozes da koristis (od koga su materijala isparivaci da ih kiselina iz drveta nenagrize)ventilator isto ako ga ima,dali ima pumpa za cirkulaciju vode pumpa ti svakako treba,moras naci neki kotlic za centralno grejanje za tu tvoju komoricu netreba ti po mojoj gruboj proceni 10kw znaci mozes i sa nekim sporetom koji ima kotao to ti je ono naj jednostavnije.Ali ja i dalje mislim da nemas racuna da dangubis sa tako malim prostorom .Razlozi!!!isparivace od toga mozes da koristis i za veci prostor,pumpa koja gura vodu ista u obe situacije,cevovod ti je nikaka stavka,kota neznam dali imas ?on je malo zavlacit sto se tice cene,kad lozis kotao provodis malo vise vremena kod veceg ali zato redje lozis,Ako ides ipak na tu manju onda da krenemo polako u izgradju reci sta imas od ovoga a sta ne pa da se savetujemo.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Image

Evo za ostale ovakav grejac je nasao kolega Blazevski za svoju susaru .Ja sam hteo sa ovakim da radim ali izletelo mi nesto drugo povoljnije slikacu kada susara bude prazna.Cisto da znate, ovoga ima iz fabrika na otpadima dosta a da znate da mozete koristiti za ove namene ako neko razmislja o susari.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Bole,Metabo sredjujte situaciju izleda da poslak dva puta.
Locked