Kako spasiti jasenove stepenice

Sve o obradi drveta
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Kako spasiti jasenove stepenice

Post by nemanjas »

Pozdrav molim za hitan odgovor. U kuci ima jasenovo stepeniste koje je bilo samo prelakirano majstor je obrusio lak do drveta stavio beli bajc na vodenoj bazi i na taj bajc lak na uljanoj bazi kada se sve to osusilo efekat je bio katastrofa sve se zguzvalo u puklo kao sto je za ocekivati. Posle toga je opet bruseno do drveta pa je nanosen beli bajc pa bruseno i nekoliko puta tako. Medjutim posle svakog brusenja iz jasena izbija zuta boja nije ujednacena nije dobro osmirglano naneto pet slojeva boje majstor koji to radi sve farba cetkom na licu mesta a nanosio je i prajmer. Molim za savet sta sada da radim da dobijem belicastu boju da se vide godovi i preko toga da ide lak sve na vodenoj bazi. Kako da faebam kako da pripremim
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Beli bajc nesme da se nanosi previse jer povuce boju iz drveta,od belog bajca neces dobiti belo stepeniste nego belicasto
U pervodu,previse slojeva belog bajca izbija boja iz drveta
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

A sta sada da se radi da se smirgla ili sta jer sto vuse smirglanja vise se izvlaci boja. Sta je sada resenje
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Da se sve dobro dobro osusi.brusenje pa jovo nanovo,bez natapanja drveta bajcom
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

A da uzmes poliuretansku boju npr... Ncs s502y I gotovu izmiksanu boju razredis jos dodatno 1:50 ( dodas razredjivac). Tim predjes osmirglano stepeniste, odozgo lak I bog da te vidi. U tvom slucaju najbezbolnije resenje. ( bice belicasto I sakriti fleke) hoces vise belo smanjis odnos razredjivaca
Last edited by daleko on 16 Jun 2017 23:44, edited 1 time in total.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

daleko wrote:A da uzmes poliuretansku boju npr... Ncs s502y I gotovu izmiksanu boju razredis jos dodatno 1:50 ( dodas razredjivac). Tim predjes osmirglano stepeniste, odozgo lak I bog da te vidi. U tvom slucaju najbezbolnije resenje. ( bice belicasto I sakriti fleke) hoces vise belo smanjis odnos razredjivaca
Ako je uspije kupiti. Ja kod sebe još nisam uspio naći nijednu osim PU laka za parket - providnog.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Kupi PU lak za parket, t.j. podlogu i zavrsni. To je tvrd lak i otporan na habanje, pa ce odgovarati. Uzmi transparentni, a i malo belog PU da umesas u podlogu 5-10%, pa ces tako dobiti i belo bez bajca. Bilo bi dobro na pripremljenu povrsinu prvo naneti izolator. To je u principu dobro resenje, samo ako uspes da to sam uradis pedantno, jer taj tvoj "majstor" nije ni za sta.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Ili....ako se vec ne razumes a majstor vidimo da se bas i ne razume, uzmi nazovi nekog od uvoznika boja i lakova, mozes fabriku mozes sayerlack i lepo objasnis sta ti treba, oni ti upakuju cega kolko treba pa ti daju uputstva sta i kako i ako to ispostujes i odradis kako te budu savetovali bog da te vidi :)
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koji je djavo narodu sa tim bledunjavim farbama?
Ic mi se to ne svidja kako izgleda, al izgleda da je moderno.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3698
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

mbole, bas si staromodan 😆
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

rekao bih da je stepeniste pre od bresta ,jer iz njega izbija zutilo i ako jeste sve sto radis na njemu mora dobro da se osusi i nikakvo nalivanje
zutilo oce da izbije i kroz vise slojeva farbe ako se rade jedan za drugim bez predvidjenog susenja (davno jednom sam se opekao na beljeni brest sa nitro bajcom :D ) i uradio ovo sto je rekao Daleko , mnogo jeftinija varijanta i bolja sto se tice toniranja ,od onda i ne kupujem beli bajc
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

I aston DB 5 je "staromodan", pa ne vidim da mu nesto fali :)

Stvarno, pocela su bas izivljavanja sa tako nekim drljavim bojama, fiokama od 2 metra sirine...

No... posto su u modi devojke koje su p... presadile na facu i "momci" na baterije... boje da budem staromodan :)
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3698
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Npr, za mene je taj Aston DB 5 zanimljiv da vidim na ulici. Isto tako bi voleo da vidim devojku koja je presadjivala pizu na njisku. Nista vise, samo da vidim...
Kako ovi tvoji postovi nemaju veze sa temom, ubrzo ce biti obrisani :D
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

art of wood wrote:rekao bih da je stepeniste pre od bresta ,jer iz njega izbija zutilo i ako jeste sve sto radis na njemu mora dobro da se osusi i nikakvo nalivanje
zutilo oce da izbije i kroz vise slojeva farbe ako se rade jedan za drugim bez predvidjenog susenja (davno jednom sam se opekao na beljeni brest sa nitro bajcom :D ) i uradio ovo sto je rekao Daleko , mnogo jeftinija varijanta i bolja sto se tice toniranja ,od onda i ne kupujem beli bajc
I ja se opeko na beljeni best i od tada poliuretansku boju razredjenu.... To je zakon za izbeljivanje
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Hvala vam puno na savetima. Ja sam to uzeo da popravim za tim majstorom. Jer su njega izbacili. Iskreno retko kada prihvatam da radum za nekim ali ovo mi je prijarelj pa moram. Prvo sam pustio dva dana da se sve ovo djegovo osusi pa sutra krecem
Post Reply